loader image

غرفه سازی

زمانی که درباره غرفه و غرفه سازی صحبت می‌کنیم، شاید این سؤال برای تعداد بسیار زیادی از افراد پیش بیاید که غرفه سازی چیست؟ غرفه چیست؟ کاربردهایی که غرفه‌ها دارند برای چیست؟ غرفه سازی به چه صورت انجام می‌شود و یا سؤال‌های بسیار دیگری. اما این مقاله کمک بسیار زیادی به افراد می‌کند تا بتوانند به جواب سؤال‌های خود برسند. پس در ادامه مطالب، بادقت همراه ما باشید تا بتوانید به پاسخ، سؤالات خود برسید. شاید برای شما پیش‌آمده باشد که به نمایشگاه‌هایی بروید برای خرید کردن و یا حتی تماشا، بسیاری از اوقات در برخی مواقع نمایشگاه‌هایی بر پا می‌شوند که افراد برای خرید موارد موردنیاز خود، به آن نمایشگاه می‌روند. از این نمایشگاه‌ها حتی می‌توانیم به نمایشگاه‌هایی که در نزدیکی عید در برخی مکان‌ها آماده می‌شوند، اشاره کنیم.

هدفی که صاحبان غرفه‌ها دارند

هدف مهمی که صاحبان غرفه‌ها در نمایشگاه‌ها دارند، این است که بازاریابی خوب و عالی داشته باشند و بتوانند با قیمت‌های مناسب، افراد و مشتریان بسیار زیادی را جذب خود کنند. حتی در اکثر مواقع این نمایشگاه‌ها می‌توانند از قسمت محله‌ای و منطقه‌ای، فراتر بروند و تبدیل به نمایشگاه‌های بین‌المللی شوند. از نمایشگاه‌های کوچک که دارای غرفه‌هایی نیز هستند، می‌توانیم به نمایشگاه‌هایی که در اغلب مدارس برگزار می‌شد اشاره کنیم که در این مکان‌ها، بسیاری از دانش‌آموزان تغذیه‌های خوشمزه و یا حتی کارهای دستی خود را به فروش می‌گذاشتند و تجربه یک بازاریابی عالی را برای هم‌کلاسی‌های خود به ارمغان می‌آوردند.

پس به طور کلی می‌توانیم بگوییم که هدف تمام نمایشگاه‌ها و غرفه‌های موجود در آن‌ها، بازاریابی کردن و تأمین پول است. اما شاید برای بعضی از شما این سؤال پیش بیاید که چرا غرفه سازی در نمایشگاه‌ها انجام می‌شوند و حضور پیدا کردن ما در این نمایشگاه‌ها و غرفه‌ها چه تأثیر بالایی دارد؟ پس می‌توانیم بگوییم که اگر شما فردی فروشنده هستید و نیاز به تبلیغ کردن کالای خود در بین افراد و انسان‌ها دارید یا سود کلان و زیاد برای شما مهم نیست می‌توانید به صورت کم‌رنگ در نمایشگاه حضور داشته باشید و پول و سرمایه زیادی را برای ساختن غرفه‌ها یا همان اتاقک‌ها خرج نکنید.

چراکه شما بدون ساختن غرفه نیز می‌توانید به تبلیغ کردن کالا و جنس خود بپردازید. اما اگر شما عضو افراد و فروشندگانی هستید که در نمایشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنید، تا بتوانید کالای موردنظر خود را در مدت‌زمانی که دارید با قیمت مناسب و سود بسیار عالی بفروشید، ساختن غرفه برای شما الزامی و از بایدها است. همچنین شما می‌توانید با داشتن یک غرفه و اتاقک در نمایشگاه‌ها اعتماد برخی افراد را به خود جلب کنید. زیرا برخی از انسان‌ها یا خریدارها با دیدن غرفه شما اهمیت بسیار زیادی به کالای شما می‌دهند.

غرفه سازی یا غرفه چیست؟

حالا باید به این موضوع و بحث برسیم که اصلاً غرفه سازی یا غرفه چیست؟ در اصل غرفه‌ها که اتاقک‌هایی هستند، در مکان‌هایی به صورت پشت سر هم هستند که اغلب در آن‌ها بازاریابی و فروش کالا و جنس‌های متفاوت انجام می‌گیرد. شما می‌توانید از طریق غرفه سازی کردن در نمایشگاه‌های بین‌المللی، با بیشتر هم‌صنف‌های خود آشنا شوید و همچنین باعث می‌شود که شما جایگاه بهتری پیدا کنند و بسیاری از افراد با دید بسیار مثبت به شما نگاه کنند و درباره اجناس شما نظر بدهند.

به طور کلی غرفه داشتن در نمایشگاه‌ها چه بین‌المللی و چه داخلی، نمایی از شیک بودن و خاص بودن است که این نظریه جذاب به چشم بسیاری از مشتریان نیز خوش می‌آید و برای آن‌ها خوشایند است. اگر شما فروشنده هستید باید این نکته را در نظر خود به صورت همیشگی داشته باشید که برای بازاریابی کردن عالی و خوب که محبوب و مورد مقبولیت افراد نیز باشد، باید تعدادی از نکته‌ها را رعایت کنید تا بتوانید از این طریق در کار و حرفه خود موفق شوید.

همچنین اگر این قصد را دارید که در نمایشگاه‌های بین‌المللی موفق باشید، باید غرفه سازی با اصولی را انجام بدهید، تا افراد و مشتریان را به خود جذب کنید و فروش، سود خوبی داشته باشید. اگر شما دارای غرفه و حریمی برای خود و کالای خود باشید، در چشم مردم و خریداران بسیار خوب و پر طرف‌دار است که می‌توانند به راحتی به شما اعتماد کنند و از اجناس شما خریداری کنند.

پخش ویدیو

غرفه سازی یا غرفه چیست؟

باید این گزینه را به شما گوشزد کنم که اگر شما فردی هستید که به توانایی‌های خود مطمئن هستید به سراغ غرفه سازی کردن در نمایشگاه‌های داخلی یا بین‌المللی بروید؛ زیرا غرفه سازی کردن با این که شغل بسیار عالی و پردرآمد، یا حتی پر طرف‌داری است اما باید این گزینه را در نظر داشته باشیم که هر کار مثبت و جذابی دارای سختی‌هایی نیز است. بر همین اساس غرفه سازی کردن در نمایشگاه‌ها نیز دارای سختی‌ها و عذاب‌های خود نیز است. سختی این شغل نیز این است که شغل بسیار پر استرسی است.

پس اگر فکر می‌کنید که فردی هستید، دارای تعهد بسیار بالا و یا به مسئولیت‌های خود پایبندی دارید و به شغل و حرفه‌تان اهمیت بسیار زیادی می‌دهید، به سراغ غرفه سازی بروید. شما برای این که در این حرفه و شغل موفقیت بالایی داشته باشید، باید بتوانید که به توانایی‌های خودتان احترام بسیار زیادی بگذارید. با انجام دادن این کار، این قابلیت را پیدا می‌کنید که در مدت‌زمان کمی که دارید بتوانید مکان مناسب و امنی را برای خود به وجود بیاورید و فعالیت‌های خود را در شغل موردعلاقه‌تان به راحتی و با آرامش بسیار زیاد به دست بیاورید.

namasaazaan
پخش ویدیو

چرا حتماً باید فردی دارای تعهد و مسئولیت‌پذیر باشید؟

شاید سؤالی ذهن شما را درگیر خود کند که چرا حتماً باید فردی دارای تعهد و مسئولیت‌پذیر باشید تا از پس انجام دادن این کار بر بیاید؟ برای پاسخ‌دادن به سؤال شما می‌توانیم بگوییم که اگر شما فردی باشید که مسئولیت کار خود را بر عهده نگیرید، نمی‌توانید محصول و جنس موردنظر خودتان را در زمان معین به فروش برسانید. در این صورت است که از زمان شما می‌گذرد و شما هنوز نتوانسته‌اید کاری را به پایان برسانید.

همچنین اگر شما به صورت دائم به فکر کار خود و ساخت غرفه خودتان در نمایشگاه بین‌المللی نباشید، این امکان وجود دارد که غرفه سازی شما طول بکشد و زمان زیادی را از شما بگیرد و در نهایت زمان برگزاری نمایشگاه بگذرد. در این صورت است که شما اتفاق بسیار مهمی را از دست می‌دهید و باید تا شروع شدن فصل بعدی این نمایشگاه منتظر بمانید. اگر یک بار در نمایشگاه‌ها حضور داشته‌اید، به صورت حتمی می‌دانید که از ضرورت‌ها و جذابیت‌هایی که در این نمایشگاه‌های بازاریابی وجود دارد، غرفه‌هایی هستند که در آن محل ساخته شده و شکل ‌گرفته‌اند.

همچنین اگر شما دارای سلیقه و توانایی زیاد در طراحی و ساخت غرفه مدرن، زیبا و همه‌پسند خود داشته باشید، می‌توانید عضو افراد و فروشندگان موفق باشید که اتفاقاً مشتری‌های بسیاری را هم به سمت خود جذب کنید. اما گاهی تعدادی از افراد فکر می‌کنند غرفه داشتن در نمایشگاه‌ها به سادگی و راحتی است، اما این فکر و تصور خیالی است. چرا که غرفه سازی اصول و مراحل زیادی دارد که تنها با توجه کردن به همه آن اصول می‌توانید به یک غرفه پردرآمد و موفق برسید که اتفاقاً به هدف نهایی خود که سود عالی است برسید و کالای خود را در میان افراد به اشتراک بگذارید تا با آن‌ها آشنایی پیدا کنند.

شرکت در نمایشگاه‌های دوره‌ای

گاهی وقت‌ها تعدادی از انسان‌ها برای این که کالاها و اجناس متفاوتی را ببینند و با آن‌ها و برندشان آشنایی پیدا کنند، به نمایشگاه‌های دوره‌ای که برگزار می‌شوند، می‌روند. در مواقعی دیگر نیز، بسیاری از رقبا که هم صنف و همکار شما هستند در ابن نمایشگاه‌ها حاضر می‌شوند تا بتوانند خود و برند خودشان را با دیگر هم‌صنفان و رقیبانشان مقایسه کنند. در این صورت است که مشکلات و نقص‌های خود را می‌فهمند و به اصلاح کردن آن می‌پردازند تا بتوانند قوی و پر طرف‌دار شوند.

پس برای حضور پیدا کردن در نمایشگاه‌ها و فروش عالی و فوق‌العاده محصولات و اجناس خودتان، باید از غرفه سازی‌ها استفاده کنید که این ساخت غرفه‌ها در نمایشگاه‌ها نیازمند رعایت کردن یک سری نکته‌ها است که از آن طریق بتوانید موفقیت بسیاری در بین خریداران یا حتی دیگر هم‌صنفان خود پیدا کنید. اگر شما فروشنده‌ای هستید که غرفه‌ای در نمایشگاه‌ها ساخته‌اید و اجناس خودتان را به فروش می‌رسانید، باید بگوییم که راه و روش بازاریابی کردن در این مکان‌ها به این شکل است که باعث می‌شود تعداد بسیار بالایی از افراد یا حتی خریداران بتوانند با مشاهده کردن و دیدن جنس‌های شما، بتوانند محصولات فروشی شما را به راحتی درک کنند و مزایای آن را بفهمند.

همچنین باعث می‌شود که شما بتوانید خدمات مناسب و عالی خود را در بین مردم عرضه کنید تا تعداد بیشتری از آن‌ها را به سمت خودتان بکشانید‌. اما حتماً در ساخت غرفه‌ها به این قسمت توجه کنید که اگر شما غرفه سازی خودتان را به فرد یا افرادی بسپارید که قابلیت‌ها و سلیقه عالی داشته باشند، به راحتی می‌توانند برای شما غرفه‌هایی را طراحی کنند و بسازند که مطابق با محصولاتی باشد که آن‌ها را به فروش می‌رسانید.

راحتی و تناسب نزدیکی در ساخت غرفه

حتی می‌توانند به راحتی تناسب و نزدیکی زیادی را برای ساخت غرفه شما با خدماتی که عرضه می‌کنید داشته باشند. پس در انتخاب فردی که غرفه سازی خود را در دست او قرار می‌دهید توجه بسیار زیادی کنید، چون اگر این امر به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد شما سود بسیار مناسبی خواهید کرد، اما برعکس اگر به صورت کاملاً افتضاح و ناکارآمد صورت بگیرد شما ضرر بسیار زیادی را متحمل خواهید شد.

گزینه دیگری که حتماً به موفقیت شما در ساخت غرفه و فروشتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد، این است که نقطه وضعیت مکان غرفه خود را در محلی قرار بدهید که برای خریداران خسته‌کننده نباشد و دارای جذابیت‌های فراوانی باشد. همچنین سعی کنید هیچ‌وقت از راحتی مشتری‌ها و خریداران غافل نشوید.

چرا که اگر افراد ببینید و مشاهده کنند که شما برای آن‌ها ارزش قائل شده‌اید، حتماً و صددرصد به سمت شما کشیده می‌شوند. برای انجام دادن و پیاده‌سازی این نکته شما باید بتوانید فضایی را در غرفه‌های خودتان ایجاد کنید که مشتریان احساس حریم و امنیتی کنند که بسیار به نفع شما است. به این شکل که می‌توانید مکانی را برای صحبت کردن و توضیح دادن به خریداران قرار بدهید که با خیال راحت به توضیحات شما گوش بدهند. از این موارد می‌توانیم به وجود داشتن مبلمان‌هایی برای غرفه خود اشاره کنیم.

در صورت رعایت کردن این نکته شما قدم بزرگی برای رسیدن به بازاریابی موفق برداشته‌اید و به موفقیت نزدیک‌تر شده‌اید. شاید برخی افراد در این فکر باشند که خب این غرفه‌ها و ساختن آن‌ها کاملاً جسمی و فیزیکی است، اما باید این نکته را به آن‌ها یادآوری کنیم که با ساخت این غرفه‌ها می‌توانند در جذب کردن مشتری و به فروش رساندن یا حتی تبلیغ کالا و اجناس خود موفق باشند و باعث بازاریابی و مشتریان بسیاری شوند که نتیجه آن‌ها سودهای زیاد هستند.

غرفه سازی نمایشگاهی - ساخت غرفه در نمایشگاه ها
غرفه سازی نمایشگاهی - ساخت غرفه در نمایشگاه ها

وجود نورها و نورپردازی‌ها در غرفه‌سازی

گزینه دیگری که بعد از رنگ می‌تواند در زیبایی و چشم‌گیری غرفه شما سهم بسیار بالایی داشته باشد، وجود نورها و نورپردازی‌ها است که اگر شما بتوانید نورپردازی را به بهترین شکل در ساخت غرفه‌های خود به کار ببرید، حتی اگر طراحی چشم‌گیری نداشته باشید می‌توانید از طریق نورهایی که استفاده می‌کنید افراد را جذب به دیدار از غرفه‌تان بکنید.

اما در مقابل اگر شما یک پروژه بسیار عالی و پر قدرتی داشته باشید و از رنگ نامناسب استفاده کنید، پروژه غرفه خود را به یک غرفه عادی و بی‌روح تبدیل خواهید کرد. حالا برای آشنا شدن با رنگ‌های مناسب باید گفت که در استفاده از رنگ‌ها باید به درستی کنار یکدیگر قرار بگیرند و به طوری که نیاز دارند از آن‌ها استفاده شود. نه کمتر و نه بیشتر. اگر همه این نکات را در ساخت غرفه‌های نمایشگاهی خود در نظر بگیرید، درست زمانی که رقابت تنگاتنگ شما با هم‌صنفی‌هایتان شروع می‌شود، می‌توانید نسبت به آن‌ها موفق‌تر عمل کنید و به سود بسیار زیاد و مشتری‌های عالی برسید.

اما اشتباه بسیار زیادی که عمدتاً در این نمایشگاه‌ها و در بین فروشندگان به وجود آمده است، این است که برخی صاحبان و فروشنده‌ها با توجه به رنگ‌های سازمان خود و همچنین ست و مچ کردن رنگ‌بندی غرفه‌هایشان با کارت ویزیت‌ها اغلب نتوانسته‌اند رنگ‌بندی خوب و دلخواه افراد را به کار ببرند که این باعث شده است پروژه آن‌ها به پروژه‌ای بی‌روح تبدیل شود.

بهترین غرفه های نمایشگاهی

نشان دادن عرضه خدمات با ساخت غرفه‌های خاص

 

به طور کلی ساخت این غرفه‌ها در نمایشگاه‌ها باید طوری باشد که به صورت کامل نشان‌دهنده عرضه خدمات و محصولات آن قسمت و شرکت شود تا افراد به راحتی و طبق نیازی که دارند به سراغ آن‌ها بروند که زمانی که به سمت آن‌ها بروند و از آن غرفه‌ها دیدن کنند، می‌توانند اطلاعات بسیار زیادی را از آن شرکت و صنایع و حتی کالای آن شرکت به دست بیاورند.

با استفاده کردن از این روش و ساخت غرفه‌ها، تعداد بسیار زیادی از شرکت‌ها به هدف اصلی خود که جذب مشتری بوده است می‌رسند. حتی این باعث می‌شود که مشتری‌ها و خریداران با دیدن این همه تلاش و جذابیت به این نتیجه برسند که حتماً شرکتی که این کارها را انجام داده است و این سختی‌ها را متحمل شده است، دارای اعتبار بسیار بالایی است پس در این صورت است که به راحتی به آن‌ها اعتماد می‌کنند. گاهی اوقات نیز در این نمایشگاه‌ها خریداران بسیار بزرگی قراردادهای سنگینی بسته‌اند و پول و سود خوب و قابل‌توجهی به فروشندگان داده‌اند.

این غرفه‌هایی که در نمایشگاه‌ها ساخته می‌شوند، دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های مثبتی هستند که می‌توانند هم سود مناسب و خوبی به صاحبان خود برسانند و هم اعتماد خریداران را به خود جلب می‌کنند. چرا که وقتی صاحبان غرفه‌ها یا در اصل همان فروشنده‌ها جنس‌ها و کالاهای خود را با نمایش دادن و معرفی کردن، به خریداران نشان می‌دهند و آن‌ها را کارایی و کارکردهای محصولات خود آشنا می‌کنند. پس باعث می‌شوند که نظر مشتری‌ها را به خود جلب کنند که این، یکی از بهترین و عالی‌ترین گزینه‌ها در بازاریابی است و باعث رونق پیدا کردن کسب‌وکار می‌شود.

 

نتیجه ساخت غرفه‌ها به بهترین شکل ممکن

 

وقتی شما غرفه‌های خود را به بهترین شکل می‌سازید، این مساوی می‌شود با این گزینه که اگر شما بازدیدکننده بیشتری داشته باشید، مشتری‌هایی بیشتر نیز خواهید داشت. اما یکی دیگر از مهم‌ترین نکته‌ها که باعث جذب مشتری‌ها و یا تبدیل آن‌ها به مشتری‌های همیشگی می‌شود این است که برخورد شما با مشتری‌ها به بهترین نحو باشد.

یعنی به این شکل که در برخورد اول با مشتری‌ها و افراد و پذیرایی کردن از آن‌ها بسیار عالی رفتار کنید تا بتوانید شرکت موردنظر برای خریدار باشید. اگر هدف شما این است که مشتری‌های عالی و جذابی برای شرکت خود جذب کنید، باید سعی کنید که در انتخاب کردن طراحی و زیبایی غرفه خود سلیقه عالی را به کار ببرید.

برای انجام دادن این کار شما باید رنگ‌های بسیار مناسب و جذب‌کننده‌ای برای دکور غرفه‌تان انتخاب کنید تا بتوانید مشتری‌ها را به سوی خود جذب کنید. چرا که وجود رنگ‌های مناسب و استفاده کردن از آن‌ها بهترین و مهم‌ترین گزینه برای جذابیت غرفه شما نسبت به سایر غرفه‌ها است. این به این معنا است که اگر شما بهترین طراحی را برای غرفه‌های خود انتخاب کنید اما رنگ‌بندی قابل‌توجه و مناسب با فروش شما نداشته باشند، جذب کردن افراد و مشتری‌ها بسیار سخت و شاید هم نشدنی باشد.

تهیه تجهیزات لازم برای برگزاری غرفه‌های نمایشگاه

برای برگزار کردن غرفه‌های نمایشگاهی خود، شما همچنین نیاز دارید که برخی از تجهیزات و لوازمی را برای غرفه خود تهیه کنید تا بتوانید از طریق استفاده کردن از آن‌ها مشتری‌ها و خریدارها را جذب خود کنید. این تجهیزات می‌تواند بسته به نوع فعالیت شرکت شما و یا همچنین کالاها و اجناسی که خریدوفروش می‌کنید، متفاوت باشد. اما از کالاهایی که می‌توانند پایه ثابتی باشند برای این که شما بتوانید مشتری را جذب کنید، یا توجه آن‌ها را به سمت خود بکشید می‌توانیم به سیستم‌های تصویری یا صوتی اشاره کنیم که با استفاده کردن از قابلیت‌ها و توانایی‌های این ابزار که می‌خرید و یا اجاره می‌کنید می‌توانید جلب نظری برای افراد موجود در نمایشگاه ایجاد کنید.

لوازمی که غرفه شما را جذاب‌تر می‌کنند

از دیگر لوازم و سیستم‌هایی که می‌توانیم به آن‌ها اشاره کنیم: لوازمی هستند که می‌توانند دید و فضای دید غرفه شما را جذاب‌تر کنند که شامل؛ مبل‌ها، صندلی‌ها، سیستم‌های نورپردازی و … هستند. اما گاهی وقت‌ها برخی از غرفه‌ها با توجه به این که کالا و محصولات خوب و عالی ندارند، اما توانسته‌اند مشتریان زیادی را برای خود داشته باشند. این سؤال برای افراد پیش می‌آید که چگونه؟ به این شکل که اگر در راه‌اندازی غرفه‌های خود یک ایده و طرح جدید و نو داشته باشید، مس توانید به راحتی افراد را جذب خود کنید.

به این شکل که مشتری‌ها وقتی از غرفه‌های هم صنف شما دیدن می‌کنند و سپس به سمت غرفه شما می‌آیند، با دیدن ایده و طرح شما که نو است، می‌توانند شگفت‌زده شوند و از شما پشتیبانی کنند. چون اکثر غرفه‌ها یک ایده را دنبال می‌کنند، موجب خستگی و کسل شدن افراد می‌شوند اما اگر در این میان یک ایده جدید باشد به سمت آن روانه می‌شوند. چرا که برخی از این غرفه‌ها در چند سال متوالی تکرار می‌شوند که باعث خستگی مشتریان می‌شود.

اما در این میان برخی از این شرکت‌های غرفه سازی دارای افراد باتجربه بسیار بالا و با تبحر در زمینه دکور و معماری داخلی می‌توانند در ساخت این غرفه‌ها بسیار عالی عمل کنند و ایده‌های بسیار عالی و متفاوتی نسبت به سال‌های قبل به افراد و شرکت‌ها بدهند. پس اگر شما نیاز به غرفه‌های لوکس و لاکچری و پر بازدیدی دارید، با استفاده از تجربه و طرح‌های این افراد در شرکت‌ها می‌توانید به هدف خود و مشتری‌هایتان برسید.

بهترین نمایشگا های ایران
غرفه نمایشگاهی الکترواستیل
بانک کشاورزی

کلیاتی که باید درباره غرفه‌سازی بدانید

یکی از موارد بسیار پردغدغه در هنگام برگزاری انواع نمایشگاه‌ها، غرفه سازی است. برای اینکه بتوانید یک غرفه موفقی را بسازید نیاز است تا به موارد مختلفی توجه داشته باشید که سلیقه اکثریت مشتریان نمونه‌ای از این موارد به حساب می‌آید. هر چقدر غرفه از نظر ظاهری و البته استحکام بهتر باشد، به همان اندازه نیز افراد بیشتری به سمت آن جذب خواهند شد. از این فرایند در واقع می‌توانیم به عنوان راهی برای جذب بازدیدکننده یاد کنیم. غرفه‌سازی برای نمایشگاه‌های بین‌المللی و داخلی دارای اهمیت چندانی است؛ به همین علت نیاز است تا در ادامه این مطلب شما را با نکاتی آشنا کنیم که بسیار حائز اهمیت هستند؛ از این رو تا انتهای مطلب دنبال‌کننده ما باشید.

انواع روش‌های غرفه سازی

روش‌های مختلفی وجود دارند که به منظور ساخت غرفه مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این روش‌ها امتیازات، مزایا و معایب خاص خودشان را می‌توانند داشته باشند که شما قبل از هر چیزی باید به آن‌ها توجه خود را معطوف کنید. مهم‌ترین این روش‌ها شامل گزینه‌های زیر می‌شوند: در ادامه مطلب هر کدام از روش‌ها را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

طراحی و ساخت با کمک اسپیس فریم

اگر به دنبال یک روش کم هزینه هستید تا با کمک آن بتوانید غرفه‌های مختلفی را بنا کنید، اسپیس فریم یکی از بهترین گزینه‌هایی به حساب می‌آید که می‌توانید از آن استقبال به عمل بیاورید. اسپیس فریم‌ها تشکیل شده از چادر و سازه‌های آهنی هستند و هر چند در تمامی فضاها به کار گرفته می‌شوند ولی آمار استفاده از آن‌ها در فضاهای باز بسیار بیشتر است. در زمان برگزاری نمایش‌ها افراد بسیار زیادی وجود دارند که غرفه‌های مربوطه را با کمک این سازه‌ها و در داخل فضای بسته ایجاد می‌کنند.

زمانی که فرایند غرفه‌سازی با این روش انجام می‌شود، نیازی نیست تا طراحی خاصی را انجام دهید و در واقع بدون داشتن طرح پس‌زمینه‌ای قادر خواهید بود تا آن را در سالن مربوطه به اجرا در بیاورید. گاهی اوقات نیز شرکت‌ها به غرفه‌هایی نیاز دارند که ترکیبی از اسپیس فریم و بنر باشد. در این شرایط یک تیم وارد عمل شده و مسئولیت طراحی غرفه‌ها را بر عهده می‌گیرد. رایج‌ترین طول و ارتفاع بنرها ۳ متر هستند. این تیم‌ها در ابتدا اسپیس فریم را نصب کرده و سپس نسبت به قرار دادن بنر مربوطه اقدام می‌کنند.

بعد از اینکه اسپیس فریم را بر پا کردید، در رابطه با آن باید به نکات مختلفی توجه کنید که تهویه هوا نمونه‌ای از این موارد به حساب می‌آید. استفاده از پنکه مه‌پاش و همچنین کولر گازی به عنوان تهویه هوا می‌توانند ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها به شمار بروند.

مزایا غرفه‌سازی با کمک اسپیس فریم

استفاده از اسپیس فریم برای ساخت غرفه دارای مزایای گوناگونی است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

موارد گفته‌شده تنها بخشی از مزیت‌هایی به حساب می‌آیند که می‌توانید از سازه اسپیس فریم مشاهده کنید.

طراحی و ساخت با کمک نئوپان

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید از آن پیروی کنید، ساخت غرفه با کمک نئوپان یا چوب است. مزایای زیادی پشت این روش وجود دارند که آشنایی با آن‌ها برای کسانی که در شرف برگزاری نمایشگاه هستند، بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال نئوپان در مقایسه با بسیاری از متریال و اجناس، از قیمت پایین‌تری برخوردار است. همچنین شکل زیبایی دارد و می‌توان به صورت طبیعی آن را در دکوراسیون و دیزاین به کار گرفت.

هر چند چوب سبک است، ولی نمی‌توان از مقاومت بسیار بالای آن عبور کرد. همچنین از دیگر مزایای استفاده از نئوپان شکل‌پذیری آسان آن است. علاوه بر تمامی موارد گفته شده، می‌توانید شاهد عایق بودن در برابر صدا و الکتریسیته نیز باشید. نئوپان از ظاهری زیبا نیز برخوردار است. همانطور که اشاره کردیم غرفه‌سازی با کمک این روش ممکن است معایبی نیز داشته باشد؛ از جمله:

امکان جذب رطوبت توسط آن‌ها بسیار بالا بوده و همین امر موجب تغییر شکل آن‌ها به مرور زمان می‌شود.

ممکن است حشرات مختلفی را به خود جذب کند.

همچنین امکان آتش‌سوزی آن‌ها نیز بسیار بالا است.

پس با توجه به تمامی مواردی که برای شما بیان کردیم خودتان باید تصمیم بگیرید که کدام یک از گزینه‌ها به منظور غرفه سازی مناسب‌تر هستند و می‌توانند جذب بازدیدکننده را بهتر برای شما به انجام برسانند. همچنین لازم به ذکر است که به غیر از نئوپان می‌توان از چوب‌های دیگری نیز استفاده کرد که شامل ام دی اف و ترموود می‌شوند. دو گزینه ذکر شده در بین مهم‌ترین چوب‌های مورداستفاده جای داده می‌شوند.

تاثیر غرفه در نمایشگاه بر روی نمایش برند شما

غرفه سازی در نمایشگاه‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی را بر روی نمایش برند شما داشته باشد. در واقع اگر این فرایند به خوبی انجام شود، شما نیز شاهد تاثیرات ویژه آن خواهید بود. از جمله این تاثیرات می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

تبلیغات شما را بسیار جذاب‌تر می‌کند.
در ذهن افراد حک می‌شوید.
می‌توانید نیازها و همچنین علاقه‌مندی‌های مشتریان و بازدیدکنندگان را بشناسید.

در آخر

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با غرفه سازی آشنا کنیم. این کار با روش‌های مختلفی قابل انجام است که از جمله رایج‌ترین آن‌ها می‌توانیم به استفاده از اسپیس فریم و استفاده از نئوپان (نوعی چوب) اشاره داشته باشیم. هر یک از این روش‌ها محاسن و معایب خاص خودشان را دارند که سعی کردیم در این مطلب به صورت کامل به بررسی آن‌ها بپردازیم. همچنین اگر قصد برگزاری نمایشگاه را دارید، باید خودتان سبک و سنگین کنید و نتیجه بگیرید که کدام گزینه می‌تواند برای شما مثمر ثمر واقع شود. اگر سوال بیشتری درباره این زمینه دارید، می‌توانید آن را با کارشناسان مربوطه ما به اشتراک بگذارید. تمامی راه‌های ارتباطی در سایت درج شده‌اند.

Call Now Button